Středoevropská rallye 2023: O2 TV Sport odvysílá přímé přenosy ze všech dnů

25. 10. 2023
Motoristická událost tohoto roku. Závod mistrovství světa v rallye s nejlepšími závodníky planety se poprvé v historii představí v České republice. Středoevropská rallye nabídne slavnostní start na Hradčanském náměstí v kulisách Pražského hradu. Všechny závodní dny odvysílá v přímých přenosech stanice O2 TV Sport, která kompletní seriál WRC přináší již od roku 2015.

WRC

Historicky první závod MS v rallye na českém území začne ve čtvrtek 26. října. Kromě ceremoniálního startu s prezentací jezdců na Hradčanském náměstí se pojede na chuchelském závodišti a také na Klatovsku. Šest rychlostních zkoušek se v pátek uskuteční na Šumavě. V sobotu a v neděli jsou v plánu měřené úseky v Rakousku a Německu. Závěr Středoevropská rallye se uskuteční v neděli 29. října v německém Passau.

„Mistrovství světa v rallye WRC se věnujeme již od roku 2015, kdy vysíláme kompletní sezony s českým komentářem a také se stálými experty. Jsme rádi, že budeme u historické chvíle, kdy se mistrovství světa v rallye představí poprvé v Česku. Diváci se mohou těšit na kompletní pokrytí ze všech dnů, odvysíláme celkem deset přímých přenosů. V pátek jsme navíc mimořádně doplnili čtyři šumavské rozjížďky,“ uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport. Přímé přenosy bude komentovat zkušený expert Petr Horák.

Na startovní listině Středoevropské rallye je celkem jedenadvacet jmen českých jezdců a navigátorů. Nejvýraznější osobností pro tuzemské fanoušky je Erik Cais, pro kterého to bude páté letošní vystoupení ve světovém šampionátu. Nebude chybět ani žádná z hvězd současných světových soutěží, jako například finský obhájce titulu Kalle Rovanperä nebo osminásobný mistr světa Francouz Sébastien Ogier.

Vedle přímých přenosů z WRC přináší stanice O2 TV Sport také pravidelný magazín Týden v motorsportu, kterým provází Markéta Srbová s Veronikou Hankocyovou.

Kontakty
David Solnař
Tiskový mluvčí, O2 TV Sport
david.solnar@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)
 
O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologii LTE, jako první v Česku společnost spustila také plnohodnotné 5G. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku.