m-platba

m-platba je platební metoda, která umožňuje zadat příkaz k převodu peněz a zaplatit prostřednictvím mobilního telefonu za zboží nebo služby. Platba je zákazníkem realizována potvrzením transakce buď v prostředí mobilního internetu, nebo zadáním jednorázového SMS hesla do internetového formuláře na webu.

Nákup zboží a služeb na webu

 1. Na internetové stránce, kde nakupujete produkt nebo službu, zvolíte platbu pomocí m-platby
 2. Budete přesměrováni na platební bránu O2, kde je uveden poskytovatel služby, její identifikace a cena služby.
 3. Po odsouhlasení obchodních podmínek vložíte telefonní číslo, ze kterého chcete platbu provést a kliknete na tlačítko odeslat.
 4. Obratem vám zašleme SMS zprávu obsahující PIN, který slouží pro autorizaci platby - PIN prosím nesdělujte jiným osobám, které by mohly zneužít platbu z vašeho účtu.
 5. O úspěšném provedení platby vás budeme informovat na internetové stránce a potvrzovací SMS zprávou s identifikačním číslem uskutečněné transakce.
 6. Následně můžete zvolit, zda chcete přesměrovat zpět na internetové stránky obchodníka nebo zavřít okno internetového prohlížeče.

Nákup zboží a služeb na mobilním webu

 1. Na stránce, kde nakupujete produkt nebo službu, zvolíte platbu pomocí m-platby.
 2. Budete přesměrováni na internetovou stránku O2, kde potvrdíte platbu, nebo příp. platbu zrušíte (za přístup na stránky O2 nejsou účtovány žádné datové poplatky)
 3. O úspěšném provedení platby vás budeme informovat na displeji telefonu, zároveň dostanete potvrzovací SMS zprávu s identifikačním číslem uskutečněné transakce.
 4. Následně můžete zvolit, zda chcete přesměrovat zpět na internetové stránky obchodníka nebo zavřít okno internetového prohlížeče.
 5. m-platba je přístupná jak pro majitele předplacených karet, a to až do výše jejich aktuálního zůstatku kreditu, tak pro zákazníky s aktivním tarifem, kterým se útrata promítne do pravidelného měsíčního vyúčtování v sekci Platební služby a transakce.

   

  O2 si vyhrazuje právo omezit objem plateb prostřednictvím m-platby realizovaných uživatelem či neprovést platební transakci účastníkům, kteří řádně a včas nehradí vyúčtování za poskytnuté služby nebo mají závazky po splatnosti, dále účastníkům, jejichž smlouva trvá dobu kratší šesti měsíců a účastníkům, jejichž zaměstnavatel užití m-platby nepovoluje.

  O2 Czech Republic a.s. není provozovatelem ani poskytovatelem služeb placených formou m-platby. Ve své síti pouze umožňuje platby partnerským společnostem, které tyto služby nabízejí. Seznam poskytovatelů

Podrobné informace

Pomohla vám tato stránka?