Společnost O2 získala bezpečnostní certifikát SOC 2. Potvrzuje nejvyšší zajištění bezpečnosti a ochrany dat zákazníků

6. 2. 2024
Cloudové a bezpečnostní služby O2 úspěšně prošly auditem a získaly prestižní certifikaci SOC 2 Typ II. Tento certifikát potvrzuje, že společnost O2 splňuje nejvyšší nároky na kybernetickou bezpečnost a dostupnost dat v cloudu i dalších IT řešeních.
 

Cloudové služby

„Bezpečnost a ochrana zákaznických dat jsou pro O2 prioritou. Certifikát SOC 2 potvrzuje, že v rámci O2 Cloudu dodržujeme přísné bezpečnostní normy a naše pravidelné interní kontroly jsou v souladu s nejvyššími bezpečnostními požadavky na ochranu dat, vysvětluje Tomáš Křešťák, ředitel produktů pevné sítě.

Certifikaci Service Organizations Controls (SOC 2 TYPE 2) uděluje nezávislá certifikační organizace BDO Audit. Certifikace deklaruje, že data zákazníků jsou spravována v monitorovaném a pravidelně kontrolovaném prostředí, které splňuje nejvyšší standardy bezpečnosti, dostupnosti, integrity zpracování, důvěrnosti a soukromí.

Během auditu byly certifikovány klíčové služby O2 Cloud (např. O2 virtuální datové centrum, O2 Privátní cloud, bezpečnostní služby (O2 Cyber Security) a O2 Security Expert Centrum. Získání tohoto certifikátu není jen oceněním pro O2, ale také umožňuje zařazení do katalogu poskytovatelů cloudových řešení pro státní správu.

 

O službách O2 Cloud

O2 Cloud poskytuje zákazníkům služby typu „infrastructure as a service“ (IaaS – služby na úrovni datových center, sítí a hardwaru), pokročilá řešení zálohování a rovněž i řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti. Certifikace SOC 2 potvrzuje, že se jedná o ideální volbu pro provoz kriticky důležitých systémů nebo na míru vyvinutých aplikací.

Své cloudové služby poskytuje O2 prostřednictvím nejrozsáhlejší telekomunikační sítě v České republice a vlastních datových center vybudovaných dle standardu TIER III.

O certifikaci SOC 2

Standardy SOC, vyvinuté Americkým institutem certifikovaných účetních (AICPA), představují mezinárodně uznávaný auditorský standard pro hodnocení a certifikaci bezpečnosti informací u poskytovatelů cloudových i ostatních IT služeb. Proces auditu dle požadavků certifikace SOC 2 obvykle trvá 6 měsíců, během kterých se důsledně zkoumá provoz služby, související procesy správy i fungování kontrolních mechanismů.  

 

Kontakty
Blanka Vokounová
Tiskové oddělení O2
blanka.vokounova@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)
 
O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologii LTE, jako první v Česku společnost spustila také plnohodnotné 5G. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku.