O2 Virtuální datové centrum

Vytvořte si datové centrum z alokovaných zdrojů pomocí webové konzole. Se servery, které budou mít parametry přesně podle vašich potřeb.

Virtuální datové centrum s parametry dle vašich potřeb

Nejflexibilnější cloud od O2, který vám zajistí potřebný výkon, paměť i úložiště.

Zdroje si spravujete sami
Virtuální datové centrum máte stále pod plnou kontrolou. Přidělené výpočetní zdroje ovládáte přes zabezpečený webový portál. Zdroje měníte podle potřeby a vykrýváte tak změny v chování systému nebo si dedikujete prostředky pro nárazové testy či vývoj.
Naše know-how máte<br /> k dispozici
Na základě důkladné analýzy vašeho vnitrofiremního i tržního prostředí vám doporučíme optimální poměr potřebných zdrojů výpočetního výkonu. Provedeme vás celým pilotním provozem, migrací i neustálou optimalizací během ostrého provozu. Komunikace je pro nás klíčová, proto se s našimi certifikovanými odborníky domluvíte česky.
Cloud běží na páteřní síti
Aplikace a systémy s přímým dopadem na váš byznys jsou vysoce dostupné, spolehlivé a rychle se načítají. Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme až 99,9% dostupnost služby. Kvalita spojení je stejně vysoká pro zaměstnance na centrále i na jednotlivých firemních pobočkách po celé republice. Dostupnost aplikací pocítí i vaši zákazníci v podobě okamžité reakce e-shopu, webových stránek nebo firemních aplikací.
Redundantní řešení
Cloud provozujeme na dvou geograficky oddělených datových centrech. Datová centra jsou zabezpečená a certifikovaná podle úrovně Tier III. Cloud můžete mít zapojený ve vysoké dostupnosti. Zátěž je možné řídit pomocí hardwarových nebo softwarových load-balancerů.
Nechte nám kontakt

Nechte nám na sebe kontakt

Ozveme se vám.
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám do 24 hodin
Důraz na bezpečnost

Důraz na bezpečnost

Přestaňte řešit kapacitu svých disků a dejte svým datům vždy tolik prostoru, kolik potřebují. O2 Diskové pole vám zabezpečí snadný a bezpečný přístup k datům, odkudkoliv potřebujete. Kapacitu můžete kdykoliv změnit. O2 Diskové pole se vždy přizpůsobí vašim požadavkům.

Podrobné informace o službě O2 Virtuální datové centrum

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Testovací a vývojové prostředí

Chcete mít možnost otestovat své aplikace nebo systémy předtím, než je nasadíte v ostrém prostředí? V O2 Virtuálním datovém centru vám připravíme výkon striktně oddělený od produkčních systémů. A to jen po dobu, kdy budete potřebovat testovat.

Provoz firemních aplikací a systém

Vlastní virtuální datové centrum vám umožní provozovat veškeré firemní IT v cloudu. Zakládat, rušit nebo upravovat jednotlivé virtuální servery si můžete naprosto flexibilně a jejich provoz zajistí odborníci z O2. Ušetříte nejenom finanční prostředky, ale také čas lidí, kteří mohou vykonávat užitečnější činnost, než je zajišťování rutinního provozu serverů.

Technické zázemí služby

O2 Virtuální datové centrum vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Služby je možné kdykoliv rozšířit. Můžeme pro vás zajistit migraci dat, instalace systémů podle vašich požadavků, jejich správu, údržbu a také zajistit provoz kompletní platformy, kterou požadují vaši koncoví uživatelé.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách od O2

Detailní popis služby

Na základě analýzy vašeho prostředí, kterou pro vás můžeme zajistit, získáte optimální poměry zdrojů výpočetního výkonu pro provoz systémů, které je vhodné provozovat ve vysoce dostupném prostředí. Zároveň můžete získat volné prostředky pro vykrývání změn v chování systému, nebo dedikované prostředky pro nárazové testy či vývoj.

O2 Virtuální datové centrum je po celou dobu trvání služby pod vaší plnou kontrolou. Pomocí managementu portálu dostupného zabezpečenou komunikací přes webový prohlížeč plně ovládáte přidělené zdroje výpočetních prostředků a kdykoliv je můžete měnit.

Zdroje výpočetního výkonu, které vám budou přiděleny, jsou:

 • Výkon procesoru
 • Kapacita RAM
 • Velikost úložiště
 • Výkon úložiště
 • Připojení sítí (VLAN, IP adresy)
 • Propojení s ostatními aplikačními systémy

Přidělené prostředky navíc můžete také kdykoliv na zavolání navyšovat nebo snižovat.

Podle vašich požadavků zajistíme stupně zabezpečení, jako jsou:

 • Oprávnění k jednotlivým vrstvám
 • Redundance komponent
 • Zálohování
 • Pravidla pro firewall
 • Úroveň servisní podpory

Službu provozujeme na enterprise cloudových platformách s plnou redundancí komponent pro zajištění vysoké dostupnosti (High Availability), zahrnující výpočetní výkon, systémy pro ukládání dat i síťové komponenty. Díky enterprise architektuře navržené i pro systémy náročné na 100% bezvýpadkový provoz je možné navíc řešení povýšit i o georedundanci.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí Service Provider Licence Agreement (SPLA) smlouvy, nebo lze využít i licencí zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).