Nastavení SMS

Služba SMS (Short Message Service) dovoluje uživatelům posílat krátké textové zprávy přes mobilní telefon nebo i z pevné linky.

Nastavení SMS centra – posílání a příjem SMS

Pro odesílání a přijímaní zpráv v naší síti je připraven každý telefon, do kterého vložíte SIM kartu O2. Výjimečně nemusí být nastaveno číslo SMS centra u telefonů zakoupených v zahraničí. V takovém případě ručně zadejte v menu telefonu číslo +420 602 909 909.

Odeslání zprávy – počet znaků a tvar

Text jedné zprávy smí obsahovat maximálně 160 znaků, jakmile je počet překročen, bude zpráva v systému rozdělena na dvě a více zpráv, které se ale příjemci zobrazí jako jedna zpráva. Lze psát s diakritikou, počet písmen je poté automaticky navyšován.

Speciální SMS (Premium SMS)

Premium SMS je placenou platformou, díky které mohou uživatelé skrze telefon objednávat rozličné služby (jízdenka MHD, lístek do kina apod.) nebo v případě dárcovské SMS (DMS) přispět na obecně prospěšné účely. Cena Premium SMS v sobě zahrnuje i poplatek operátorovi.

Odeslal jsem jednu SMS, ale příjemci přišla dvakrát. Proč?

K tomuto jevu dochází v případě, že se nedaří SMS korektně doručit (příjemce je mimo signál, zrovna dohovořil apod.). Jakmile se první pokus do určité doby nezdaří, systém odesílá SMS znovu, dokud nedostane zprávu o zdárném doručení. V těchto případech za další odeslané SMS samozřejmě nic neplatíte.

Pomohla vám tato stránka?