O2 Virtualizované řešení

Nejrychlejší cesta, jak zprovoznit nový server. Vyberte si některou z připravených konfigurací pro Linux nebo Windows.

Virtualizované řešení s profi podporou od O2

Cloudové řešení, které je ideální pro provoz kritických zákaznických systémů nebo aplikací vyvinutých na míru.

Na míru pro kritické aplikace
Na míru pro kritické aplikace
Virtuální servery vám vybudujeme na míru. Zanalyzujeme firemní prostředí a nároky jednotlivých aplikací. Navrhneme nejen cloud, ale celé vyladěné IT prostředí pro vaše kritické aplikace a systémy. Pomůžeme s migrací aplikací, systému i dat.
Nadstardardní možnosti
O2 Virtualizované řešení můžete propojit s housingem v našich datových centrech nebo servery ve svém datovém centru. Možnost nadstandardních propojení v datovém centru, které v tradičním cloudu nejsou možné. Pomůžeme odladit komunikaci mezi jednotlivými kritickými aplikacemi tak, abychom zajistili jejich bezchybný chod.
Kompletní zajištění provozu
Nad celým řešením provádíme aktivní dohled v režimu 24/7. Neustálá komunikace se zákazníkem kvůli nastavení a změnám konfigurací je pro nás samozřejmostí. Komunikace je pro nás klíčová, proto se s našimi odborníky domluvíte česky. Rozsáhlé možnosti dalších konfigurací a nastavení cloudu.
Cloud běží na páteřní síti
Aplikace a systémy s přímým dopadem na váš byznys jsou vysoce dostupné, spolehlivé a rychle se načítají. Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme až 99,9% dostupnost služby. Kvalita spojení je stejně vysoká pro zaměstnance na centrále i na jednotlivých firemních pobočkách po celé republice. Dostupnost aplikací pocítí i vaši zákazníci v podobě okamžité reakce e-shopu, webových stránek nebo firemních aplikací.
Redundantní řešení
Cloud provozujeme na dvou geograficky oddělených datových centrech. Datová centra jsou zabezpečená a certifikovaná podle úrovně
Tier III. Cloud můžete mít zapojený ve vysoké dostupnosti. Zátěž je možné řídit pomocí hardwarových nebo softwarových load-balancerů.
Nechte nám kontakt

Nechte nám na sebe kontakt

Ozveme se vám.
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám do 24 hodin
Přizpůsobení cloudu od A do Z

Přizpůsobení cloudu od A do Z

Výhoda O2 Virtualizovaného řešení spočívá nejenom v jeho přizpůsobení se vašim aplikacím.

Součástí řešení jsou rozsáhlé možnosti nastavení cloudového prostředí, pomoc s nastavením bezproblémové komunikace mezi aplikacemi a odborně navržené propojení s vaší stávající infrastrukturou.

Podrobně o službě O2 Virtualizované řešení

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Ideální pro provoz kritických aplikací

Veškeré služby od návrhu až po provoz jsou poskytovány certifikovanými odborníky z O2.

Díky jejich know-how a infrastruktuře navržené pro konkrétního zákazníka je O2 Virtualizované řešení vhodné pro nasazení kritických aplikací – například podnikových informačních systémů.

Bezpečnost je naší prioritou

Vaše data uložíme bezpečně v datových centrech na území České republiky.

Ještě většího zabezpečení můžete dosáhnout pořízením doplňkových služeb jako NGFW, antiDDoS nebo O2 SEC (Security Expert Center).

Technické řešení služby

Podle vašich požadavků a na základě odborné analýzy vám přesně na míru navrhneme:

  • Výkon serveru – výkon procesoru, kapacitu RAM, velikost úložiště, výkon úložiště, připojení sítí, propojení s ostatními aplikačními systémy
  • Stupeň zabezpečení – oprávnění k jednotlivým vrstvám, redundanci, zálohování, pravidla pro firewall
  • Potřebné kompetence – pro infrastrukturu, pro operační systémy, pro aplikační systémy, pro middleware, pro práci s daty
  • Úroveň servisní podpory
  • Podobu licencování

Službu provozujeme na enterprise cloudových platformách s plnou redundancí komponent pro zajištění vysoké dostupnosti (High Availability), zahrnující výpočetní výkon, systémy pro ukládání dat i síťové komponenty. Díky enterprise architektuře navržené i pro systémy náročné na 100% bezvýpadkový provoz je možné navíc řešení povýšit i o georedundanci.

O2 Virtualizované řešení poskytujeme na platformách Windows, Linux i Unix. Servis zajišťují odborníci O2. Výkon serveru vám kdykoliv zvýšíme nebo snížíme podle vašich aktuálních potřeb. Službu můžete navíc snadno kombinovat s dalšími hostingovými službami.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), nebo lze využít i licence zákazníka (Více informací v FAQ na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí služby

O2 Virtualizované řešení vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěná v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery i zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řídí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.