O2 Virtuální server

Nejrychlejší cesta, jak zprovoznit nový server. Vyberte si některou z připravených konfigurací pro Linux nebo Windows.

O2 Virtuální server

Cenově dostupný Virtuální server od O2

Spusťte nové firemní aplikace rychle, snadno a bez nutnosti investovat do vlastních fyzických serverů.

Finančně výhodné
Platíte jen výkon, který opravdu využíváte. Finance nevážete v infrastruktuře, kterou naplno využijete jen pár dní v roce. Dlouhodobé investice s nejistým využitím nahradíte pravidelnými měsíčními poplatky.
Rychlé zprovoznění nového serveru
Virtuální server pro vás zřídíme rychle, bez čekání na dodavatele, začleňování do IT struktury nebo investiční zátěže. Téměř okamžitě můžete reagovat na změny na trhu nebo novou zakázku.
Data a systémy zůstávají v ČR
Celou infrastrukturu provozujeme ve vlastních datových centrech na území České republiky. Data uložená v O2 Virtuálním serveru podléhají stejné legislativě jako data uložená na vašich fyzických serverech v ČR.
O správu se postaráme my
Virtuální server nabízíme jako IaaS řešení formou předdefinovaných zdrojů pro provoz serverů
(vCPU, RAM a HDD). 
Komunikujeme v češtině.
Nechte nám kontakt

Nechte nám na sebe kontakt

Ozveme se vám.
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám do 24 hodin
Hybridní řešení

Hybridní řešení

Platforma umožňuje kompletní přechod firemních IT systémů do cloudu a rozšíření vrstvy interního IT do další lokality s vysokou dostupností. Díky tomu systémy rozdělíte na ty s nižší dostupností, provozované ve vnitřní LAN, a na systémy s vysokou dostupností v rámci WAN nebo internetu.

Podrobné informace o službě O2 Virtuální datové centrum

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí. 

Testovací a vývojové prostředí

Chcete mít možnost otestovat své aplikace nebo systémy předtím, než je nasadíte v ostrém prostředí? V O2 Virtuálním datovém centru vám připravíme výkon striktně oddělený od produkčních systémů. A to jen po dobu, kdy budete potřebovat testovat.

Provoz firemních aplikací a systém

Vlastní virtuální datové centrum vám umožní provozovat veškeré firemní IT v cloudu. Zakládat, rušit nebo upravovat jednotlivé virtuální servery si můžete naprosto flexibilně a jejich provoz zajistí odborníci z O2. Ušetříte nejenom finanční prostředky, ale také čas lidí, kteří mohou vykonávat užitečnější činnost, než je zajišťování rutinního provozu serverů.

Popis služby

Služba nabízí prostředí pro provoz aplikací v nejpoužívanějších firemních operačních systémech v České republice. Přináší prostředí pro krátkodobý provoz aplikací na platformě Windows i Linux a to bez investiční zátěže, nebo i dlouhodobé provozování vysoce dostupného prostředí v rámci vašeho IT.

Služba je poskytována v podobě předdefinovaných zdrojů pro provoz jednoho serveru. Parametry jsou:

Plán vCPU (počet) RAM (GB) HDD (GB)
O2 Virtuální server S1 1 2 100
O2 Virtuální server S2 2 4 100
O2 Virtuální server S4 4 8 100
O2 Virtuální server S4b 4 16 200
O2 Virtuální server S8 8 16 200

Volitelně je možno přidat profesionální zálohování na platformě Veeam, nebo zvětšit diskovou kapacitu. V případě volby serveru s OS Windows Server Standard je tato licence součástí dodávané služby.Součástí služby je 1 veřejná IP adresa, 7denní záloha typu Volume Shadow Copy Service (VSS) a 10Mbps připojení do internetu. 80 GB z uvedené kapacity HDD je přiřazeno operačnímu systému.

Licencování produktů společnosti Microsoft je zajištěno pomocí smlouvy Service Provider Licence Agreement (SPLA), (Více informací na stránce Cloud od O2).

Technické zázemí služby

O2 Virtuální server vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné v hostingovém centru s certifikací Tier III. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme zajištění provozu s dostupností služby 99,9 %. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řítí podle standardů ITIL.

ITIL (Information Technology Infrastructure Library) je souhrn poznatků a přístupů vedoucích k zajištění dodání kvalitních služeb informačních technologií, který vychází z nejlepších praktických zkušeností ze všech odvětví IT. ITIL je v současnosti považován za mezinárodní standard pro oblast řízení IT služeb.

Více informací o cloudových službách O2 nalezente na stránce Cloud od O2.