Přeneste firemní data do O2 Cloudu

Přejděte na flexibilní cloudové řešení a zbavte se starostí s provozováním firemního IT. O2 Cloud si můžete vyzkoušet na měsíc zdarma bez závazků.

O2 Cloud zdarma na zkoušku
Vyzkoušejte si O2 Cloud zdarma
Vyzkoušejte si moderní O2 Cloud platformu na měsíc zdarma a bez závazků. Jednoduše zmodernizujte a zmigrujte svou infrastrukturu.
Flexibilní správa O2 Cloudu
Flexibilní správa v O2 Cloud portálu
Veškeré parametry můžete přizpůsobit svým potřebám a flexibilně si upravovat nastavení přímo v portálu O2 Cloudu. Zdroje jsou vám účtovány v hodinových intervalech.
o2 Cloud
Komplexní služby a technické řešení
Na základě důkladné analýzy vašeho vnitrofiremního i tržního prostředí vám doporučíme optimální poměr potřebných zdrojů výpočetního výkonu. Provedeme vás celým pilotním provozem, migrací i neustálou optimalizací během ostrého provozu. Nad celým řešením provádíme aktivní dohled v režimu 24/7. Neustálá komunikace se zákazníkem kvůli nastavení a změnám konfigurací je pro nás samozřejmostí. Komunikace je pro nás klíčová, proto se s našimi odborníky domluvíte česky. Rozsáhlé možnosti dalších konfigurací a nastavení cloudu.
Umístění dat v O2 Cloudu
Data a systémy zůstávají v ČR
Celou infrastrukturu provozujeme ve vlastních datových centrech na území České republiky. Data uložená v O2 Virtuálním serveru podléhají stejné legislativě jako data uložená na vašich fyzických serverech v ČR.
Certifikace cloudových řešení O2
Certifikace pro bezpečí vašich dat
Bezpečnost a ochranu dat máme na prvním místě. Standardy SOC 2 Type II, ISO 27017ISO 27018 pro naše cloudové řešení prokazují, že dodržujeme nejlepší postupy a normy v oblasti bezpečnosti informací, ochrany osobních údajů a řízení rizik.
O2 Cloud

O2 Cloud nyní na 30 dní zdarma

Komplexní služby, technické řešeníprofesionální podpora. Parametry služby si můžete flexibilně upravovat podle toho, co zrovna potřebujete.

  • možnost vyzkoušení zdarma na 30 dní, zaplatíte pouze aktivační poplatek 120 Kč
  • po 30 dnech nám platíte podle spotřeby
  • RAM s kapacitním limitem 64 GB nabízíme už od 100 Kč měsíčně

Vyberte si cloudové řešení na míru vašemu podnikání

O2 cloud
O2 Cloud
Řešení na míru s profi podporou. Ideální pro provoz kritických a zákaznických systémů nebo aplikacích vyvinutých na míru.
Azure
Microsoft Azure
Oblíbená cloudová platforma, poskytuje širokou škálu služeb. Umožňuje firmám snadno spravovat vlastní IT prostředí.
Amazon AWS
Amazon AWS
Přední cloudová platforma. Poskytuje široké spektrum služeb jako jsou virtuální servery, databáze, umělá inteligence a internet věcí.

Cloud od špičkových dodavatelů

Při realizaci cloudových řešení spolupracujeme s prověřenými poskytovateli. Díky tomu vám zajistíme nejlepší služby.

Cisco Systems
Microsoft
Intel
Fortinet
veeam
vmware
dell
HP

Firmy, které O2 Cloud využívají

O2 Cloud pro Ipsos
IPSOS
Pro agenturu IPSOS zajišťujeme kompletní ICT služby. Staráme se o bezpečnost citlivých dat jejich klientů pomocí privátního cloudu a zabezpečení firemní sítě.
O2 Cloud pro Trask
Trask Solutions
Pro Trask Solutions zajišťujeme chod definovaných cloudových prostředí. Zásadními parametry pro klienta jsou bezpečnost, dostupnost služeb a flexibilita.
Průvodce firemním cloudem: od prvních úvah až po úspěšný přechod

Průvodce firemním cloudem: od prvních úvah až po úspěšný přechod

Stáhněte si průvodce světem firemního cloudu. Naši experti se na desítkách stran věnují všem zásadním momentům přechodu na cloud. Od spouštěčů a správného timingu přes podrobné vysvětlení toho, jak je cloud zabezpečený, až po detailní popis přechodu a aplikací, které do cloudu patří.

Nechte nám kontakt

Nezávazná konzultace

Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci.
Údaje zpracujeme podle Zásad zpracování osobních údajů za účelem jednorázového telefonického kontaktu s informacemi o našich službách.
Náš operátor vás bude kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude ihned kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude ihned kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.
Nezávazná konzultace Nechte nám na sebe kontakt. Ozveme se vám a společně probereme, jak vám můžeme pomoci. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.

Podrobné informace o O2 Cloudu

Cloudové služby od O2: nejčastější otázky

Služby

Co budu potřebovat vědět pro zřízení služby?

Pokud víte, jaký potřebujete výpočetní výkon, paměť RAM, diskový prostor, konektivitu a jaký systém (operační/aplikační), určitě to pomůže. Ale můžete se spolehnout i naše odborníky, kteří vám dokáží zajistit i podrobnou analýzu tak aby byly všechny prostředky využívány co nejefektivněji.

Rozhoduji se mezi nákupem vlastního hardware a SW, a mezi nákupem O2 Cloudu. Co je pro mne lepší?

Vždy záleží na systému, který potřebujete provozovat. Některé systémy je lepší mít přímo v dosahu koncových uživatelů (v rámci sítě LAN) ale některé systémy zase budou vyžadovat bezpečí nebo vysokou dostupnost, kterou nelze lokálně dosahovat. V některých případech může být zase důležitá flexibilita systému. Naši odborníci vám vždy doporučí to co je nejlepší pro vás tak aby vám služby fungovaly lépe.

Nebude mít umístění systémů v cloudu dopad na odezvu?

Naše cloudové systémy jsou místěny v rámci nejrozsáhlejší telekomunikační sítě v České republice. Pokud hledáte umístění pro přiblížení se koncovým uživatelům na území ČR, nenajdete lepší volbu.

Využíváme vysoce zabezpečených datových centrech v České republice. Všechny technologie nepřetržitě monitorujeme. Samozřejmostí je napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení či protipožární opatření, nepřetržitý dohled, kamerový systém, zálohované připojení do internetu.

Bezpečnost

Lze nastavit různou přístupovou úroveň pro více uživatelů služeb O2 Cloud?

Ano, O2 Cloud je založen na bezpečnostním modelu Role Based Access Control (RBAC), což umožňuje rozdělovat uživatele do jednotlivých rolí s příslušnými oprávněními.

Mohou být napadeny nebo poškozeny nevhodným zásahem zdrojové prostředky O2 Cloudu?

Úroveň zabezpečení je velmi vysoká, přímý přístup ke zdrojům O2 Cloudu na systémové úrovni není umožněn pro žádného zákazníka.

Podle jakých bezpečnostních norem jsou chráněny prostředky O2 Cloud dostupné přes internet?

Prostředky O2 Cloud jsou chráněné podle bezpečnostních norem ISO 27017 a 27018. Veškeré datové přenosy, webové konzole a vzdálené konzole virtuálních serverů jsou zabezpečeny pomocí bezpečnostních prostředků hostingového centra. Data proudící přes internet jsou chráněna SSL Certifikáty, které poskytují dokonce lepší ochranu než standard ISO 27001:2005.

Na základě nezávislého auditu jsme pro naše cloudové služby a související kyberbezpečnostní řešení získali také prestižní certifikaci SOC 2 Type II. Je to potvrzení, že data zákazníků jsou spravována v monitorovaném a pravidelně kontrolovaném prostředí, které splňuje nejvyšší standardy na bezpečnost a uchovávání dat.

Jaká je úroveň zabezpečení umístění technologií O2 Cloudu?

Služba O2 Cloud je provozována v datovém centru na úrovni TIER 3+ a její bezpečnost fyzicky zajišťuje nepřetržitá služba a dohled, kamerový systém, redundance (zvyšování spolehlivosti) na všech úrovních včetně HW splňujícího podmínky pro provoz O2 Cloudu.

Licence

Musím u Windows Serveru v O2 Cloud používat k aktivaci nějaké vlastní licenční klíče?

Nemusíte. V případě O2 Vrtuálního serveru aktivaci a doplnění licenčních klíčů u operačního systému Windows Server zajistí O2 automaticky.

V případě O2 Virtuálního datového centra a O2 Virtualizovaného řešení kde podoba prostředí je velmi závislá na nastavení zákazníkem, aktivaci licence děláme po kontaktování ServiceDesk. Pro aktivaci klíče budeme potřebovat znám přístupové jméno a heslo, tedy následně doporučujeme heslo opět změnit"

Kolik uživatelů může přistupovat k serveru vytvořeném v O2 Cloudu a jak je to s jejich licencemi?

Výhodou licence poskytované jako součást služby O2 Cloud je i to, že má mnohem jednodušší a přehlednější licenční pravidla než Windows Server pořízený tradiční cestou. Windows Server ve O2  Cloud se totiž pokrývá licencí pouze podle počtu běžících instancí, ve kterých je využíván. Pokud tedy provozujete Windows Server ve třech virtuálních serverech v O2 Cloud, platíte za tři instance Windows Serveru a už neřešíte, kolik uživatelů k těmto instancím přistupuje, ani odkud, ani jakého typu jsou tito uživatelé, nemusíte řešit ani to, nad kolika procesory, ať už fyzickými nebo virtuálními, Windows Server běží, jinými slovy, neřešíte už žádné přístupové licence CAL nebo licence External Connector.

Kolik virtuálních serverů mohu spustit?

U služby O2 Virtuální server u instancí typu Windows služba zahrnuje nárok na spuštění jednoho serveru využívající operační systém Windows Server.

U služby O2 Virtuální datové centrum  množství serverů není omezeno a lze jich realizovat toklik na kolik stačí přidělený výkon.

U služby O2 Virtualizované řešení připravujeme prostředí individuálně na příní zákazníka a tedy obvykle jedna instance obnáší jediný server.

Jak je to s možností použití aplikačního softwaru v rámci Cloudu od O2 pokud je součástí poskytované služby?

Objednáte-li si virtuální server včetně například SQL Serveru, bude součástí služby i licence k SQL Serveru, cena služby se pak přirozeně navýší a liší se dále podle toho, jakou edici SQL Serveru jste si vybrali. Na výběr máte mezi edicemi Express, Web, Standard a Enterprise. A stejně jako u Windows Serveru, ani zde neřešíte, kolik uživatelů a jakého typu k SQL Serveru přistupovalo – CAL licence v cloudu nejsou potřeba. Cena za licence je kalkulována dle velikosti virtuálního stroje, kde existuje několik licenčních modelů – s výběrem toho nejvýhodnějšího pro vás vám poradí zkušení odborníci O2.

O2 Cloud zdarma na zkoušku

O2 Cloud na zkoušku - možnosti Try & Buy

Potřebujete prostředí na čas,  během kterého si přesune své prostředky do cloudu, ale nechcete platit zároveň za cloud i za provoz ve svých prostorách? Zajímá vás, jestli pro to můžete využít Try&Buy?
Můžete, ale ve chvíli kdy ukončíte provoz identického systému ve svém prostředí, jedná se z licenčního pohledu už o produkční prostředí a tedy od toho okamžiku se musí jednat o zpoplatněnou službu (použití řádné licence).

Try&Buy se nezapočítává do celkové délky smlouvy. Při smlouvě na dobu 12 měsíců a 1 měsícem Try & Buy tedy budete mít prostředí celkem 13 měsíců.

Try&Buy není možné využít opakovaně. A to ani na systém, který v O2 Cloud ještě nebyl umístěný. Try&Buy režim totiž slouží výhradně k otestování služby.

Pro O2 Virtuální server Try & Buy nejde využít.  Ale vzhledem k nulovému zřizovacímu poplatku a možnosti smlouvy na dobu neurčitou, jsou náklady na provoz v řádech stokorun.

Certifikace a standardy

Důsledné zabezpečení a ochrana dat je pro nás dlouhodobě hlavní prioritou. Získané normy a standardy jsou potvrzením pro zákazníky, že jejich data jsou spravována v bezpečném a auditovaném cloudovém prostředí.

Prostředky O2 Cloud jsou chráněné podle bezpečnostních norem ISO 27017ISO 27018, které prokazují vysoké zabezpečení cloudových služeb a ochranu osobních údajů v cloudovém úložišti.

O2 Cloud byl také společně se souvisejícími řešeními v oblasti bezpečnosti úspěšně certifikován podle mezinárodního standardu SOC 2 (Service Organization Control 2) Type II. Při každoročních prověrkách opakovaně a v plném rozsahu prokazujeme, že ve společnosti O2 důsledně uplatňujeme účinné kontrolní mechanismy a procesy, abychom zajistili nejvyšší úroveň bezpečnosti, dostupnosti, integrity zpracování, důvěrnosti a soukromí dat v cloudu.

Veřejně dostupný SOC3 report slouží jako důkaz o splnění požadavků SOC2.

Servis a technické zázemí

O2 Cloud vám nabízí technické zázemí a zařízení umístěné ve dvou datových centrech v ČR. Veškeré servery a zařízení nepřetržitě monitorujeme a provádíme jejich údržbu. Napájení ze dvou nezávislých zdrojů, chlazení, protipožární opatření a dokonce fyzická ostraha jsou samozřejmostí.

Výkon serveru, stupeň zabezpečení a ostatní parametry vám navrhneme přesně na míru podle vašich požadavků a na základě odborné analýzy. Cena závisí na požadované úrovni služby. O2 Cloud poskytujeme na platformách Windows, Linux a Unix.

Servis zajišťují odborníci O2 Services. Výkon serveru vám kdykoliv zvýšíme nebo snížíme podle vašich aktuálních potřeb. Službu můžete navíc snadno kombinovat s dalšími hostingovými službami.

Podle zvolené úrovně zabezpečení (SLA) vám zaručíme odstranění závady v daném čase. Klademe velký důraz na dodržování nejvyšších standardů pro kvalitu a bezpečnost. Všechny procesy se proto řídí podle standardů ITIL.

Podmínky a ceny

Ceny

Přesnou cenu vám sdělí obchodní zástupce ve chvíli, kdy bude znát vaše konkrétní požadavky. Obraťte se na něj, nebo nám na sebe nechte telefonní číslo. My vám zavoláme a domluvíme se.

Cena se určuje celkovým objemem prostředků a nikoliv počtem služeb. Pro všechna virtuální datová centra tedy může být cena za jednotku (vCPU, RAM, HDD) stejná.

Nejmenší zpoplatněná časová jednotka

Služby měříme a zpoplatňujeme v hodinových sazbách.

Podmínky

K využívání služeb O2 Cloud není potřeba smluvní závazek. Stačí mít podepsanou rámcovou smlouvu na využívání služeb od společnosti O2 a potvrdit souhlas s obchodními podmínkami pro používání služeb O2 Cloud. Samotná smlouva ani obchodní podmínky nevyžadují žádný smluvní závazek.

Obchodní podmínky