Datové centrum, O2 cloud a NGFW pro IPSOS

Pro agenturu IPSOS zajišťujeme kompletní ICT služby. Staráme se o bezpečnost citlivých dat jejich klientů pomocí privátního cloudu a zabezpečení firemní sítě.

Jak chráníme data klientů největší výzkumné agentury IPSOS

V call centru firmy Ipsos proběhnou tisíce telefonních hovorů denně, přes jejich servery protečou stovky megabajtů dat nasbíraných během dotazníkových šetření. Jde převážně o citlivá data jejich klientů, takže bezpečné nakládání s nimi je pro Ipsos naprostou prioritou. Jsme proto rádi, že si jako partnera v oblasti ICT řešení a firemního zabezpečení vybrali právě nás.

Řešení od O2 v kostce

Řešení od O2 v kostce

Společnosti Ipsos dodáváme komplexní ICT služby už několik let. Jde o:

  • spolehlivé připojení firmy k internetu
  • bezproblémový chod celé firemní sítě
  • ochrana před útoky zvenčí a bezpečný cloud pro firemní systémy, aplikace a citlivá data klientů
Citace Ipsos

Ani pro velké společnosti jako je Ipsos není snadné držet si ve firmě odborníky na kybernetickou bezpečnost.

Nejsme úplně malá firma. V české pobočce Ipsosu pracuje přes 300 lidí, máme v provozu 70 serverů, ale mít člověka jen na securitu je pro nás drahé. Tohle za nás efektivně řeší O2. Máme zálohované servery uložené v datovém centru. Využíváme Next Generation Firewall ve formě služby a jsou nám k dispozici odborníci, kteří se starají jak o firewall, tak i o celý segment naší IT bezpečnosti.“ říká Petr Štepánek, IT Director ve společnosti Ipsos.

Reference IPSOS - řešení od O2 detailně

Řešení od O2 detailně

Kromě standardních služeb, jako je telefonní ústředna a volání pro všechny zaměstnance včetně 50 operátorů firemního call centra, zajišťujeme připojení firmy k internetu chráněné robustním O2 Next Generation Firewallem. Ten se stará o zabezpečení firemní sítě před útoky zvenčí jakou jsou viry, malware, spam nebo phishingové a botnetové útoky.

Dalším stupněm ochrany je dvoufaktorové ověřování přístupů do firemních počítačů, tabletů a aplikací. Kromě hesla musí všichni zaměstnanci ověřit svou identitu skrze SMS kód. Díky tomu se do firemní VPN nepřipojí žádný nevítaný host.

Staráme se i o provoz všech 70 firemních serverů, které spravujeme v na míru postaveném cloudu. Díky tomu klient neřeší životní cyklus hardwaru, vysoké investice do nového zařízení ani zálohování dat, a má k dispozici výpočetní výkon a velikost úložiště, které zrovna potřebuje. Data uložená v cloudu neopouštějí hranice České republiky, což v souvislosti s GDPR oceňuje většina klientů firmy Ipsos, a veškerá podpora je v češtině.

Reference IPSOS - avatar

Výhody spolupráce s O2

Jednoznačnou výhodou, kterou nám dlouhodobá spolupráce přináší, je vzájemná důvěra. „Na spolupráci s O2 oceňuji hlavně to, že i když jde o veliký korporát, vždycky se setkávám s osobním a lidským přístupem. Kdykoli potřebuji cokoli řešit, dostanu se k odborníkovi, který mi rychle pomůže.
Naši klienti vědí, že jejich data jsou u nás uložená v bezpečí. Vědí, že využíváme datové centrum a O2 cloud, který splňuje přísné certifikace a ISO normy. A další nespornou výhodou je pro nás příznivá cena služeb,“
shrnuje výhody spolupráce s O2 Petr Štěpánek.

Spolupráce s IPSOS v číslech

70

Tolik serverů provozujeme klientovi v našem zabezpečeném privátním cloudu.

300

Tolik zaměstnanců se do firemních počítačů, tabletů a aplikací přihlašuje bezpečně díky firewallu a dvoufaktorovému zabezpečení

99,9 %

Takovou dostupnost datových center garantujeme

1000+

Tolik hovorů denně odbaví operátoři firmy Ipsos v moderním call centru, kterému zajišťujeme kompletní housing

Co řešení od O2 přineslo klientovi

Zabezpečení firemní sítě
Zabezpečení firemní sítě, dat a systémů formou služby s certifikovanou úrovní kvality
Snížení nákladů na provoz IT infrastruktury
Snížení nákladů na provoz IT infrastruktury
Spolehlivý provoz firemního call centra včetně pobočkové ústředny
Spolehlivý provoz firemního call centra včetně pobočkové ústředny
Ipsos

O klientovi

Společnost IPSOS patří mezi největší výzkumné agentury v Česku. Více než třicet let poskytuje komplexní služby v oblasti průzkumu trhu a veřejného mínění. Zabývá se také konzultační činností. Celosvětově zaměstnává 16 000 lidí v 90 zemích a patří tak mezi přední lídry v oblasti spotřebitelských a sociologických průzkumů.

Nechte nám kontakt

Nechte nám na sebe kontakt

Ozveme se vám.
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Náš operátor vás bude kontaktovat.
Nechte nám na sebe kontakt Ozveme se vám. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude ihned kontaktovat.
Nechte nám na sebe kontakt Ozveme se vám. Kontaktujte mě Náš operátor vás bude kontaktovat.