O2 Internet Business

Připojte se k internetu v nejvyšší možné rychlosti, s garancí dostupnosti dle SLA. Oblíbená služba firem, jejichž fungování je na kvalitě připojení závislé.

Přínosy pro každodenní práci

Garance pod SLA
Garance až 99,95% dostupnosti

Kvalita služeb je garantovaná pod smluvními SLA.

Symetrické a asymetrické připojení
Symetrické i asymetrické připojení

Vyberte si, co potřebujete. S rychostí až do 10 Gbit/s.

Hardware Fortinet
Špičkový hardware v ceně

Nejmodernější zařízení Fortinet s možností aktivace bezpečnostních služeb.

Podpora 24 hodin denně
Pomoc máte vždy po ruce

Podpora 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Cena a rychlost

O2 Internet Business stavíme na míru, takže je cena vždy individuální. Připojíme vás rychlostí od 20 Mbit/s až do 10 Gbit/s. Záleží jen na vašich požadavcích.

Nechte nám na sebe kontakt. Zavoláme vám a domluvíme se.
 

O2 Internet Business pod drobnohledem

Rychlost O2 Internet Business

Prvotřídní internet bez agregace

Připojíme vás v nejvyšší možné kvalitě, bez výpadků. Na rychlost nemá vliv denní doba, období v měsíci ani počet zařízení, které síť využívají. Vždy máte plně garantovaný takový datový tok, jaký potřebujete.

Internet Business provozujeme na nejkvalitnější páteřní síti v ČR. Kapacita našich propojů do národního peeringového uzlu NIX i do nejznámějších peeringových uzlů v Evropě je nejvyšší a nejrobustnější v ČR. Využíváme moderní technologie připojení – od optického a metalického až po RR spoje nebo LTE.

Zabezpečení Internet Business

Garance kvality a vysoká úroveň zabezpečení

Výpadky internetu umíme odstranit už do 4 hodin podle zvolené úrovně SLA. Ještě vyšší garanci zajistíme mobilní záložní linkou nebo jinou nezávislou technologií. Koncové zařízení je vždy v ceně služby – v případě závady proto umíme garantovat i jeho okamžitou výměnu.

Zranitelnost naší sítě pravidelně testujeme. Používáme renomované bezpečnostní technologie a pravidelně je obměňujeme. Díky tomu jsme připraveni odvrátit i ty největší internetové útoky.

Monitoring přes portál eWatch

Monitoring a správa datových linek

Mějte neustálý přehled o stavu a provozu svých datových služeb díky webovému portálu eWatch. Jednoduše se dostanete k on-line konzultaci nebo zadání požadavku na vyřešení poruchy.

Navíc budete mít vždy po ruce pravidelný report plnění SLA. Zároveň si můžete nastavit proaktivní upozornění na výpadek.

Objednat internet do firmy

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Zavoláme vám do 24 hodin

Podrobné a technické informace

Garance rychlosti a dostupnosti

V rámci služby O2 Internet Business dodáváme internetové připojení s garantovanou dostupností. Rychlost a kvalita je garantovaná pouze na úseku poslední míle, tj. připojení od ústředny k zákazníkovi, které je bez agregace.

V ceně služby O2 Internet Business je základní SLA 0. Garance SLA 1 a výš je nutné přikoupit. V případě výpadku technici řeší přednostně problémy ovlivňující zákazníka se zakoupeným SLA.

Platné od 1. 10. 2021 jednotka sla 0 Sla 1 SLA 2
MB
sla 3 sla 4
Měsíční dostupnost % 99 99,5 99,7 99,9 99,95
Max. délka poruchy celé služby hodin 12 12 6 4 4
Max. délka poruchy primární/záložní přípojky hodin - - 48 48 48
Doba odezvy minut 120 120 60 60 20
Informování o problému hodin 12 12 6 4 1
Automatická sankce   NE ANO ANO ANO ANO

Pro dodání garancí typu SLA3 a SLA4 musí být záloha řešena samostatnou paralelní linkou.

Typy připojení, hardware a instalace

Typ sítě a možnosti připojení

Připojení je možné realizovat standardně pomocí optické, metalické (SHDSL, vDSL) nebo mobilní sítě, nebo s využitím mikrovlnného spoje v licencovaném či nelicencovaném pásmu. Výběr technologie je na dodavateli podle možností v konkrétním místě připojení. Je možné, aby si zákazník vybral nosnou technologii sám. V tom případě je nutné provést individuální nacenění speciálně pro tuto technologii.

Hardware

Standardní součástí služby je dodávka a správa koncového zařízení - routeru. Používáme zařízení od renomovaných společností Fortinet, Cisco nebo Huawei.

Instalace

Instalaci provádí technici O2 nebo technici smluvních partnerů, kteří zároveň nesou zodpovědnost za výsledek instalace a samotný chod služby. Zákazník v případě umísťovaní technologie nutného pro zprovoznění služby musí zabezpečit souhlas vlastníka prostoru.

Mobilní backup
Mobilní backup zabezpečuje služba Internet Mobile Backup. Ta dodává nezávislé zálohování primární přípojky jinou technologií, s nižší přenosovou rychlostí. Přepojení na záložní linku se děje automaticky v případě výpadku primárního spoje. Všechny IP adresy zákazníka jsou zachovány, přesměrování nastane do 100ms, VPN se nerozpadá. Součástí dodávky této doplňkové služby je i potřebný HW. Využíváme zařízení Conel, Fortinet nebo Cisco.
Bezpečnostní audit vašeho perimetru

Bezpečnostní audit vám zanalyzuje provoz do sítě na rozhraní veřejného internetu. Díky němu dokáže identifikovat a zároveň ukázat slabá místa stávajícího řešení. Zároveň je ideálním nástrojem na kontrolu stávající bezpečnostní politiky a konfigurace. Audit vám dá doporučení pro zlepšení bezpečnostních nastavení.

Bezpečnostní audit je možné získat jen s koupí nového O2 Internet Business zdarma právě jednou, objednává se u vašeho obchodníka O2. Audit probíhá tak že nejprve se aktivuje na lince analýza dat. Ta trvá 1 měsíc. Následně je zákazníkovi vygenerovaný individuální report se zjištěními a doporučeními. Aktivace auditu je možná jen v spojení s CPE Fortinet.